Cлово «пектораль» походить від латинського слова «пектораліс», що означає «нагрудний».

      Пектораль - велика кругла нагрудна прикраса, зроблена з металу, найчастіше золота, яке одягали на шию. Спочатку пектораль являла собою частину амуніції воїна, вид обладунки, яка захищала верхню частину грудей, горло, плечі, серце.

      Надалі пектораль використовувалася як прикраса, яка підкреслювала статус власника. Такі пекторалі вже не виконували утилітарні функції, виготовлялися з дорогоцінних металів, багато декорувалися, на них наносилися написи і зображення. Скіфські пекторалі фактично мали форму шийної гривні, давньоєгипетські пекторалі не тільки нашивалися на одяг, але і носилися на ланцюжках. Царські барми російських царів були по суті похідною від форми скіфських царських пекторалей.

Про Pectoral®
Специфікації
Історія
Завантажити
      В утилітарній якості (як обладунки) людські та кінські пекторалі використовувалися аж до пізнього середньовіччя. У ряді випадків (наприклад, статутом Ордена храмовників для лицарів-тамплієрів) використання таких пекторалей жорстко регламентувалася.

      Золота скіфська пектораль є шедевром древніх майстрів. Складність сплетення фігур, їх ракурси говорять про найвищий рівень їх майстерності. Існує три версії трактування структури цієї прикраси: «Модель Всесвіту», «Карта володінь скіфів» і «Календар».

      Згідно з першою версією пектораль уособлювала будову Всесвіту в тому вигляді, в якому її бачили скіфи. Друга теорія свідчить, що на пекторалі могла бути зображена символічна карта стародавніх володінь скіфів, яку могли читати лише особливо навчені люди - жерці, воєначальники і царі. За наступною версією пектораль була стародавнім календарем скіфів. Ці люди були язичниками, тому в кожного дня, місяця, року, індикта, і т.д. були свої божества часу у вигляді домашніх тварин, які були розташовані на пекторалі по колу. Всього їх було 16. Також, пектораль - це ще і точний астрономічний прилад - стародавні сонячні годинники. Таємницю календаря пекторалі знали тільки царі та жерці, інші представники еліти скіфського суспільства, що допомагало їм, на основі знань, керувати народом.
Pectoral® - все грани финансовых карт ТОВ «Підприємство «Пластик Карта»